Jak sprzedać swój pierwszy produkt na Amazon?

473

Amazon to amerykański gigant w sprzedaży internetowej, którego szef, przedsiębiorca Jeff Bezos od 2018 do 2021 roku uznawany był za najbogatszego człowieka na świecie. Firma coraz śmielej działa na rynku polskim, gdzie od 2017 operowała poprzez niemiecką wersję, a od 2021 uruchomiła pełnoprawną polską stronę internetową. Jeśli zastanawiamy się nad sprzedażą produktów online, to właśnie od Amazona warto zacząć, ponieważ dociera on do gigantycznej grupy ludzi. Mówi się, że każdego miesiąca platformę sprzedażową odwiedza około 200 milionów ludzi na całym świecie. Z tego artykułu dowiesz się, jak zacząć sprzedaż na Amazonie!

Zalety sprzedaży poprzez otworzenie sklepu na stronie Amazona

Amazon oferuje opcję otworzenia sklepu na swojej stronie. Może być to sklep, który funkcjonuje tylko w Internecie lub rozszerzenie naszego stacjonarnego biznesu. Jest to opcja, która daje bardzo duże możliwości, jeśli chodzi o pozyskanie nowych klientów. Do tego sklep na platformie może pomóc nam sprzedać rzeczy, które nie sprzedały się w innej formie, a tym samym zwiększyć nasze ogólne zyski. Otworzenie takiego sklepu posiada kilka kluczowych zalet:

  1. Koszty są niskie w porównaniu do otwarcia własnego sklepu online
  2. Amazon sprawia, że Twoje przedmioty mogą zostać zauważone przez miliony ludzi
  3. Za pomocą jednego konta można sprzedawać na rynki międzynarodowe

Sprzedawanie produktów jako osoba prywatna

Jeśli nie posiadamy własnego biznesu i nie mamy w planach otwierania sklepu, to nadal możemy z łatwością sprzedawać jako osoby prywatne. Proces zakładania konta i sprzedaży jest naprawdę prosty. Musimy jednak pamiętać, że jako osoby prywatne możemy realizować handel na amazonie w sposób bardziej ograniczony, niż gdybyśmy operowali jako sklep. Konto podstawowe dla osób prywatnych może handlować bowiem mniejszą ilością produktów, co przełoży się na niższe zyski. Limit oscyluje około 40 produktów miesięcznie. Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o obsłudze konta na amazonie to Zapraszamy na stronę firmy LeadsMansion https://www.leadsmansion.com/pl/. Oferują kompleksowe wsparcie w założeniu konta i nie tylko. Teraz czas, abyśmy dowiedzieli się, jak dokonać rejestracji konta.

Sprzedaż krok po kroku

Po utworzeniu konta użytkownika (klikamy „zarejestruj się” na głównej stronie), wybieramy „Sprzedawaj na Amazon” i kierujemy się na pole „indywidualny plan sprzedaży”. Potem trzeba będzie wypełnić ankietę z danymi informacyjnymi, takimi jak kraj urodzenia, imię i nazwisko czy dane konta i karty płatniczej. Następnie otrzymamy na numer telefonu PIN potrzebny do aktywacji konta. Kiedy konto zostanie aktywowane, wymyślamy unikatową nazwę dla naszego punktu sprzedażowego. Teraz możemy zacząć sprzedawać produkty (klikamy „katalog” → „dodaj produkt” → dodajemy nazwę i specyfikację produktu i wybieramy „zapisz”). Jeśli ktoś kupi nasz produkt, jesteśmy w stanie wysłać paczkę indywidualnie lub poprzez pośrednictwo Amazona.

Podsumowanie

Amazon to odpowiednie miejsce do rozpoczęcia przygody ze sprzedażą online zarówno jako właściciel biznesu, jak i osoba prywatna. Dzięki stworzeniu konta na platformie jesteśmy w stanie dotrzeć do milionów ludzi na całym świecie. Pakiet indywidualny dla osób prywatnych posiada natomiast pewne ograniczenia, takie jak limit miesięcznej sprzedaży. Rejestracja i dodanie sprzedawanego produktu jest jednak proste i wymaga przyciśnięcia kilku guzików.

5/5 - (1)
reklama