Jak zarządzać finansami przed zbliżającymi się podwyżkami?

76

Cenisz sobie dostęp do merytorycznych informacji? Dzięki nim można dużo dowiedzieć się na temat tego, co np. aktualnie dzieje się na terenie naszego kraju. A z danych poważnych instytucji wynika, że jest kiepsko. Chociażby pod kątem inflacji CPI. Na jakim jest ona obecnie poziomie? Dlaczego trzeba liczyć się z kolejnymi podwyżkami? Co zrobić, by właściwie przygotować się na jeszcze potężniejszy kryzys?

Inflacja najwyższa od… 25 lat!

Delikatnie rzecz ujmując, sytuacja nie jest prosta. Ten stan trwa już od wielu, wielu miesięcy. W listopadzie Główny Urząd Statystyczny podzielił się bardzo ważnymi informacjami. Z nich wynika, że inflacja CPI wyniosła w październiku 2022 roku aż 17,90%. Czy to dużo? Niestety, tak. W końcu to najwyższy wynik od ponad 25 lat! Dlatego teraz wiele osób zastanawia się, skąd wziąć dodatkowe pieniądze na życie. Może dobrym wyborem będzie sts rejestracja w topowym podmiocie hazardowym? Sporo osób stawia na STS. Co ważne, możesz tam grać legalnie. Do wyboru są zaś rozmaite dyscypliny. I to nie tylko te, które na ogół cechują się zdecydowanie największym zainteresowaniem. Jeśli ktoś interesuje się sportem, to zazwyczaj wybiera właśnie zakłady bukmacherskie. To bowiem sposób na to, by notować dobre wyniki i chociaż w ten sposób chronić się przed kolejnymi podwyżkami itp. A eksperci sugerują, że najwyższa wartość inflacji CPI od ćwierćwiecza… to dopiero początek. Fachowcy wskazują, że niedługo inflacja może bowiem wynosić nawet 20%.

Ceny energii także mają iść do góry!

Na poziom inflacji CPI ma wpływ wiele aspektów. Eksperci od finansów uważają, że chodzi tutaj między innymi o ceny za energię elektryczną. A ta rośnie rok po roku kalendarzowym. Raczej nie zapowiada się na zmiany na tej płaszczyźnie. Wszystko dlatego, że nie ma ku temu żadnych sprzyjających okoliczności. Niektórzy obawiają się, że stosunkowo niskie ceny za prąd już nigdy nie wrócą. To smutne. Eksperci prognozują, że w 2023 roku ceny w ramach tej kategorii będą jeszcze mniej sprzyjające niż ma to miejsce obecnie. Politycy co prawda wprowadzają nowe rozwiązania, aczkolwiek są one tylko doraźne. W ten sposób na pewno nie będzie wyeliminowane główne źródło problemu. Najgorzej na tej płaszczyźnie mają Klienci biznesowi. W niektórych przypadkach cena za energię elektryczną (za 2022 rok) potrafiła wzrosnąć nawet o 500%. A to dla osób prowadzących własne firmy czasami „gwóźdź do trumny”.

Warto nauczyć się oszczędzać pieniądze

Jak przygotować się na podwyżki, które są praktycznie nieuniknione? Warto na pewno poszukać dodatkowego źródła dochodów. Jak już wiesz, dla osób interesujących się sportem mogą to być zakłady bukmacherskie. Dobrze byłoby nauczyć się także oszczędzać. Np. jak idziesz na zakupy do sklepu, to zrób sobie dokładną listę i trzymaj się takich postanowień. W ten sposób kupisz dokładnie to, czego aktualnie potrzebujesz. Warto także porównywać oferty w rozmaitych sklepach, aby zdecydować się na te, które są najbardziej korzystne pod kątem finansowym itd.

5/5 - (1)
reklama