W którą krytpowalutę warto zainwestować?

386

Kryptowaluta jest nowoczesnym wymysłem. Działanie kryptowaluty sprowadza się do wykorzystania kryptografii, czyli metody szyfrowania. Jest niezależna od żadnej jednostki centralnej ją kontrolującej. Do sieci kryptowalut – oprogramowania open source – każdy użytkownik ma dostęp. Decentralizacja stanowi dużą zaletę kryptowalut dla ich użytkowników. Służy głównie inwestorom, choć niewątpliwie jest rozważana także jako środek płatniczy. Najpopularniejszą i najstarszą kryptowalutą jest bitcoin, wynaleziona już ponad 10 lat temu.

Portfele kryptowalut 

Jest wiele typów portfeli: online, mobilne, sprzętowe, a także papierowe. Portfele online działają na stronach internetowych, natomiast mobilne na aplikacjach komórkowych. Portfel sprzętowy to rodzaj USB przechowywania coinów. Portfele papierowe polegają na wydruku potwierdzenia po wygenerowaniu adresu online. Portfel opiera się na kluczu publicznym ogólnodostępnym. Jest także możliwość tak zwanego wydobywania krytowalut. Wydobywcy kopią bloki – są zwani „górnikami” i weryfikują transakcje. Waluta może się powielać, ale jej zakres jest ograniczony.

Wady BTC

Bitcoin posiada pewne wady, m.in. długość potwierdzania transakcji płatniczej, mniejsza ilość monet i algorytm. Od momentu powstania cena bitcoina ulegała bardzo gwałtownym zmianom, co świadczy o niewielkim stopniu jego stabilności. Wartość całej waluty bitcoina ma nieduży stopień kapitalizacji (określona w miliardach złotych) porównaniu do np. złota (określonej w bilionach złotych).

LITECOIN jako alternatywa

Dla porównania w przypadku litecoin czterokrotnie szybciej potwierdzane są transakcje i tyle samo jest większa liczba monet. Baza danych kryptowaluty litecoin zajmuje znacznie mniej miejsca niż dla bitcoin i w przypadku litecoin wykorzystywane są unowocześnione algorytmy zmodyfikowane – Scrypt. Co istotne dla bezpieczeństwa dla litecoin – portfel, pomimo, że tworzony jest automatycznie przy pierwszej autoryzacji, posiada także opcję szyfrowania. Nie zostanie dokonana transakcja bez podania hasła, co zabezpiecza przed wirusami.

Podsumowanie

Coraz nowsze kryptowaluty wchodząc na rynek wypierają popularnego Bitcoina. Portfele tychże kryptowalut to swoiste miejsca na sieci. Podczas gdy tracimy do nich dostęp nie pozbywamy się pieniędzy, lecz nie możemy z nich korzystać. Dlatego warto zainwestować w bezpieczeństwo najnowocześniejszych metod szyfrowych, które zapewnia kryptowaluta litecoin. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat inwestowania, zapraszamy na blog https://mapos.pl/. Znajdziesz na nim wiele ciekawych materiałów poświęconych tematyce inwestowania.

5/5 - (1)
reklama